İşitme Engelli Bireyler

Destek Eğitim Programı

İşitme Kaybı Nedir?

İşitme Kaybı Nedir?

Dil, deneyimleri belirtmek, iletişimi kolaylaştırmak için herhangi bir toplumda karşılıklı olarak kabul edilmiş sistematik kuraldır.

Dil edinimini etkileyen en önemli üç faktör; erken dil yaşantısı, anne-çocuk etkileşimi ve çocuğa yöneltilen dili çocuğun anlamasıdır. İşitme engelli çocukların anadillerini edinmeleri de bu faktörlere bağlıdır. Tıpkı normal işiten bebek gibi, işitme kayıplı çocuklar da çevresindekilerle anlamlı iletişim kurma ve cümleciklerine giderek artan duyarlık göstermektedirler. Ancak onlara sağlanan dil/iletişim ortamlarının olumsuz nitelikleri, onların “farklı”, “bozuk” dil gelişimlerine sebep olabilmektedir. Erken teşhis ve dolayısıyla erken dil yaşantısı, işitme kayıplı çocuklarımızın dil edinimlerinde karşılaşabilecekleri sorunların üstesinden gelebilmelerini sağlar.

Besmer’de tüm bunlar göz önüne alınarak işitme kayıplı çocuklarımızın eğitiminde doğal işitsel yöntem benimsenmekte ve uygulanmaktadır.

Odyoloji ünitemizde işitme kaybı tespit edilen ve kaybına en uygun cihaz seçildikten sonra aile eğitimi ile programımızı başlatıyoruz.

Sizin için en iyisini istiyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

İletişim Bilgileri

Üçevler Mah. Düzova Sk. No:7 16110 Nilüfer Bursa / Türkiye

  • telefon+90 (224) 441 44 02

  • fax+90 (224) 441 99 97

  • eposta besmer@besmer.com.tr

E-Bülten

En yeni gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.

© 2016 Besmer Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi. Her Hakkı Saklıdır.
Fononline İnternet Hizmetleri